This page is a translated version of the page 2024:Wikimania and the translation is 100% complete.
⧫ Współpraca otwartości ⧫
Każdego roku setki Wikimedian spotykają się, aby wspólnie cieszyć się wolną wiedzą na dorocznej konferencji Wikimania. Jej 19. edycja odbędzie się w Katowicach w dniach 7–10 sierpnia, jako rezultat współpracy Wikimedian z Europy Środkowo-Wschodniej z Fundacją Wikimedia. Liderzy wolnej wiedzy z całego świata będą dyskutować o problemach, dzielić się informacjami o nowych projektach i podejściach, tworzyć sieci oraz wymieniać pomysły.

Program

Termin na zgłaszanie sesji minął. Nasz zespół ocenia propozycje i zacznie ogłaszać swoje decyzje w maju.

Przeczytaj więcej

Rejestracja

Rejestracja jest otwarta.

Udział w Wikimanii w Katowicach będzie możliwy stacjonarnie i online. Koszt udziału stacjonarnego wyniesie 100 USD (po częściowym dofinansowaniu przez Fundację Wikimedia). Udział zdalny nie będzie się wiązał z żadnymi opłatami – wszystkie koszty pokrywa Fundacja.

Przeczytaj więcej Zarejestruj się

Stypendia

Proces stypendialny się zakończył. Przyznano 252 pełne i częściowe stypendia dla indywidualnych uczestników oraz 19 dla hubów i grup regionalnych.

Przeczytaj więcej

Wydarzenia towarzyszące i poboczne

Wydarzenia towarzyszące, jak spotkania, spacery fotograficzne, edytony i wycieczki będą się odbywały w czasie wydarzenia. Więcej informacji nadejdzie po ogłoszeniu programu.

Afilianci zainteresowani organizacją lokalnych wydarzeń w czasie Wikimanii, mogą aplikować o środki z General Support Fund albo zmienić przeznaczenie już otrzymanych funduszy GSF.

Przeczytaj więcej

O Wikimanii

Wikimania to doroczna konferencja poświęcona wszystkim projektom darmowej wiedzy organizowanym przez Wikimedia FoundationCommons Wikimedia Commons, MediaWiki MediaWiki, Meta-Wiki Meta-Wiki, Wikibooks Wikibooks, Wikidata Wikidata, Wikifunctions Wikifunctions, Wikinews Wikinews, Wikipedia Wikipedia, Wikiquote Wikiquote, Wikisource Wikisource, Wikispecies Wikispecies , Wikiversity Wikiversity, Wikivoyage Wikivoyage, Wiktionary Wiktionary – z dniami konferencji spotkania, dyskusje, spotkania, szkolenia i warsztaty. Setki ochotników i liderów Wolnej Wiedzy z całego świata zbierają się, aby omawiać problemy, informować o nowych projektach i podejściach oraz wymieniać się pomysłami.Tłumaczenia tej strony