2022:Hackathon
A Wikimánia 2022 Hackathon egy ingyenes, a nagyközönség számára nyitott online esemény, melynek keretében műszaki projekteken dolgozhatunk együtt, új készségeket sajátíthatunk el, és találkozhatunk más műszaki közreműködőkkel.
Végső bemutató
A Wikimánia Hackathon 2022 Végső bemutató egy olyan hely, ahol megoszthatod, amin dolgoztál a hackathon során, és megismerkedhetsz más projektekkel. Nézd meg, mit mutattak be mások!
Az esemény formája
A Hackathonon a Wikimédia-projektek technikai szakértői vesznek részt a világ minden tájáról, a kódkészítőktől és karbantartóktól kezdve a tervezőkön, technikai írókon és dokumentációfordítókon át. Újoncokat is szeretettel várunk!
A Hackathon gyakorlatilag 2022. augusztus 12. és augusztus 14. között zajlott.
Nézd meg a programtervet, hogy áttekintést kapj az előadásokról.
A rendezvény elején bárki bemutathat egy technikai projektet, melyen dolgozni szeretne a Pre Event Showcase-en, hogy új munkatársakat találjon. Hasznos lehet, ha megnézed a technikai projektek a korábbi Hackathonokról. Ez az előadás lehetőséget biztosított arra, hogy az emberek csapatokat találjanak, új ötleteket gyűjtsenek, és terveket készítsenek arról, hogy mit fognak meghekkelni a Hackathon alatt.
Az elkövetkezendő órákban a közösség által szervezett közösségi foglalkozások és tréningek is voltak, de az idő nagy részét a közös hackeléssel töltöttük. A résztvevők más Wikimánia-tevékenységeket is felfedezhettek.
Az esemény végén egy végső bemutató keretében a Hackathon során elért eredmények vagy új technikai projektek kerültek bemutatásra.
Vedd figyelembe, hogy az esemény nem volt élőben lefordítva, de bármely nyelven tartott előadásokat és találkozókat szívesen látunk!
A Hackathonhoz kapcsolódó minden csatornán és platformon a A Wikimédia technikai tereire vonatkozó viselkedési szabályzat és a Barátságos helyek szabályzata érvényes. Ellenőrizd annak tartalmát, és aktívan vegyél részt a közösségi csatornák biztonságos és barátságos helyként való megőrzésében valamennyi résztvevő számára. Ha beszélni szeretnél valakivel, vagy problémát szeretnél jelenteni, írj a techconduct@wikimedia.org számára. |
Kezdő lépések
Hogyan kell felkészülni
- Ha még nincs, hozz létre egy fiókot a kedvenc wikidben és a Phabricatorban (Ha új vagy a Phabricatorban, olvasd el a dokumentációt!).
- Add hozzá magadat az esemény résztvevőinek listájához. Minél több érdekeltségi kört listázol, annál valószínűbb, hogy a hasonló érdeklődésűek megtalálhatnak téged.
- Új vagy a műszaki közösségben? Nézd meg az ez az erőforrások listája azok számára, akik még csak most kezdik.
Szálláshely iránti kérelem
Ha bármilyen akadálymentesítési vagy fordítási kérésed van, kérjük, írj a hlepp@wikimedia.org címre.
Hogyan lehet részt venni
Bemutató a rendezvény előtt
Az idei Hackathonon volt egy esemény előtti bemutató (nézd meg a programtervben, ahol megtalálod a bemutatót tartalmazó linkeket). Ezen az előadáson az érdeklődők bemutathatták, hogy min terveznek dolgozni, és hogy milyen csapattagok támogatását várják. Gondold át, hogy szeretnél-e bemutatni egy projektet, vagy szeretnél-e részt venni, és keresni egy projektcsapatot, amelyhez csatlakoznál.
Hekkelés egy projekten
Nézd meg a A hackathon Phabricator táblát. Hozzáadhatod a saját projektjeidet, vagy hozzászólhatsz másokhoz, akikhez csatlakozni szeretnél. Nyugodtan vedd fel a kapcsolatot a feladatok tulajdonosaival - ezért szerepelnek ezek a feladatok a Phabricatoron!
Részvétel egy előadáson
Tekintsd meg a menetrendet, hogy van-e olyan előadás, ami érdekel. Ha szeretnél egy előadást tartani, nyugodtan felvehetsz egyet az ütemtervbe. A helyek érkezési sorrendben kerülnek kiosztásra.
Közösségi csatornák
A technikai közreműködők különböző platformokon keresztül cseveghetnek. Íme néhány hely, ahol beszélgetéseket indíthatsz!
- Wikimédia Hackathon Telegram csoport
- IRC csevegőcsatorna IRC (az IRC és a Wikimédia Hackathon Telegram csatornák össze vannak kötve, így csak az egyikbe kell bekapcsolódnod)
- A #wmhack hashtag a Twitteren