2020:Стипендії/ЧаПи
Нижче подано список частих запитань, пов'язаних зі Стипендійною програмою Фонду Вікімедіа, із відповідями, укладений спеціально для Вікіманії 2020.
Якщо тут немає відповіді на Ваше запитання, будь ласка, напишіть на wikimania-scholarshipswikimedia.org або залиште повідомлення на Talk:Scholarships.
Загальні
П: Що таке стипендія Вікіманії?
В: Стипендія — це грант, що надається особі для відвідання нею Вікіманії 2020, що пройде з 5 по 9 серпня 2020 в Бангкоку в Таїланді. Це досягається через надання коштів Фондом Вікімедіа для покриття витрат на розміщення, реєстрацію та (для повної стипендії) проїзд.
П: Чи всі стипендії оплачуються Фондом Вікімедіа?
В: Ні, деякі вікімедійні організації, такі як чаптери та тематичні організації поширюють і оплачують свої власні стипендії – дивіться #Wikimedia organization scholarships для детальної інформації.
П: Хто може подавати заявку на стипендію від Фонду Вікімедіа?
В: Кожен. Проте, стипендії будуть розподілені між особами з певними навичками – див #Scholarship eligibility.
П: Де зацікавлені користувачі можуть подати заявку на стипендію від Фонду Вікімедіа?
В: Див. Стипендії#Подати заявку.
П: Який кінцевий термін подачі заявок? Коли будуть відомі результати?
В: Див. Стипендії#Важливі дати, де подано увесь планований розклад Стипендійної програми Фонду Вікімедіа.
П: Чи можуть користувачі подавати заявки на стипендію від Фонду Вікімедіа після дедлайну?
В: Щоб забезпечити вчасні фінальні результати відбору, чесні щодо інших заявників, пізні заявки прийматися не будуть. Рекомендується, щоб усі заявки було подано щонайменше за кілька днів до дедлайну, щоб не пропустити його.
П: Як заявників на стипендії від Фонду Вікімедіа буде сповіщено про результати?
В: Для сповіщення особи про те, була його/її заявка успішною чи ні, буде використану адресу електронної пошти, надану при подачі заявки. У певний момент з усіма заявниками зв'яжуться, не залежно від результату. Очікувані дати сповіщення див. на сторінці Стипендії#Важливі дати.
П: На основі чого будуть обирати отримувачів стипендій від Фонду Вікімедіа?
В: Використовуючи наперед визначений процес відбору та критерії відбору, працівники Фонду Вікімедіа та стипендійний комітет розглядає всі заявки на стипендію Фонду Вікімедіа і вирішує, які з них успішні.
П: Як визначаються нові та визначені спільноти?
В: Погляньте, будь ласка, на цю сторінку.
П: Скільки заявок зазвичай подають на стипендію Фонду Вікімедіа певного року?
В: Кількість заявок становить від 500 до 1000 щороку.
П: Скільки стипендій Фонду Вікімедіа доступні?
В: Немає фіксованої кількості надаваних стипендій; натомість є певна сума коштів, доступних для розподілу; фінальний бюджет визначають у першому кварталі року.
П: Куди отримувачі мають подавати свої звіти після події?
В: Див. m:Grants:Wikimania scholars.
Типи стипендій
П: Які типи стипендій доступні?
В: Є два типи доступних стипендій від Фонду Вікімедіа: повні стипендії та часткові стипендії. Див. детальніше на сторінці Scholarships#Scholarship details. Інші організації Вікімедіа також можуть пропонувати повні чи часткові стипендії: див. Стипендії організацій Вікімедіа.
П: Чи надаються стипендії залежно від конкретної країни?
В: Стипендії Фонду Вікімедіа можуть бути надані резидентам майже будь-якої країни. Стипендії афілійованих організацій часто залежать від країни — див. Стипендії організацій Вікімедіа.
Критерії права отримання стипендії
П: Хто має право отримати стипендію Фонду Вікімедіа на участь у Вікіманії?
В: Хоча подати заявку на отримання стипендії на Вікіманію може кожен, найбільш відповідні кандидати — ті, хто активно роблять внесок в один чи більше проектів Вікімедіа, організацій або ініціатив, які висловили чітку зацікавленість у Вікіманії та Русі Вікімедіа. Програма підтримує участь волонтерів, тому ті, чия участь пов'язана з їхньою оплачуваною роботою на повну ставку, не можуть подаватися на стипендію: наприклад, працівники чи підрядники Фонду чи регіонального відділення на повну ставку не можуть подаватися; особи, які працюють неповний день, можуть пройти у Фазу 2, якщо відповідають іншим критеріям. Більше того, не заохочується подача заявок тими, хто робить внесок виключно у невікімедійні проекти чи рухи вільного контенту, оскільки основою оцінки буде діяльність, пов'язана з Вікімедіа.
П: Чи є якісь обмеження за віком?
В: Ні, будь-хто може подавати заявку. Однак якщо стипендію отримає дитина, для її надання необхідною буде згода одного чи обох батьків або опікунів. У цьому випадку дитиною вважається особа, якій немає вісімнадцяти років на момент подачі заявки.
П: Чи повинні заявники погоджуватися із якимись правилами чи умовами перед тим, як подати заявку?
В: Так, вони подані унизу анкети — усі правила та умови мають бути позначені, щоб заявку можна було надіслати.
П: Чому заявники повинні погоджуватися з якимись правилами чи умовами перед тим, як подати заявку?
В: Щоб переконатися, що вони розуміють, чого від них очікують — що вони мають зробити і за що вони мають платити, якщо отримають стипендію.
П: Чи повинні заявники підписуватися під угодою про конфіденційність перед тим, як подати заявку?
В: Так, ця угода знаходиться внизу анкети — усі заявники повинні зазначити свою згоду з угодою, ввівши своє повне ім'я у відповідному полі. Для заявників до вісімнадцяти років (див. вище) своє повне ім'я в окремому полі мають також ввести один із їх законних батьків чи опікунів.
П: Чому заявники повинні погодитися з угодою про конфіденційність перед подачею заявки?
В: З правових причин і щоб упевнитися, що заявники розуміють, що стається з даними, які вони подають.
П: Якщо заявник отримав стипендію чи грант на подорож на попередню Вікіманію, чи має він право отримати її також і цьогорічну для Вікіманії?
В: Якщо отримувач стипендії ФВМ не здав повний післяконференційний звіт у попередні роки, він/вона більше не можуть подавати заявки. Також, якщо заявник вже отримував кілька послідовних стипендій від ФВМ, перевага буде віддана іншим заявникам з такими ж оцінками.
П: Якщо я можу дозволити собі подорожувати і відвідати Вікіманію, чи маю я заповнювати заявку?
В: Отримувачі стипендії не обираються за їх фінансовими потребами, оскільки працівники Фонду чи стипендійний комітет не можуть цього оцінити при розгляді заявок. Однак ми просимо заявників уважно оцінити свої фінансові потреби порівняно з потребами інших заявників з усього світу. Чимало заявників не матимуть коштів на участь у Вікіманії без цієї можливості.
Написання заявки на стипендію
П: Чи можуть декілька заявників подати одну спільну заявку?
В: Ні, кожен заявник повинен подавати свою власну заявку на розгляд.
П: Чи мають заявки бути подані англійською мовою?
В: Ні, але дуже рекомендуємо англійською, оскільки це єдина мова, яку розуміють усі члени стипендійного комітету. У випадку подання заявки не англійською робитиметься переклад, але це може бути з використанням машинних перекладачів, які перекладають не завжди правильно. Зверніть увагу, що серед критеріїв відбору Фази 1 є демонстрація заявником володіння англійською мовою на рівні, що дозволить взяти участь у Вікіманії, яка переважно проводиться англійською, тому подача заявки англійською мовою є вдалим способом задовольнити цю вимогу.
П: Чи очікуються від заявників відповіді на всі запитання анкети?
В: Так, за виключенням випадків, які незастосовні або недоречні для заявника. Якщо заявник не докладе відповідних зусиль для відповіді на запитання, очевидно, що його заявка не пройде Phase 1 selection criteria.
П: Чому в анкеті треба надавати деяку особисту інформацію?
В: Щоб допомогти з розподілом стипендій та з метою моніторингу різноманітності. Зверніть увагу, що отримувачів буде обрано лише на основі тих факторів, що вказані у процесі відбору.
П: Які імена користувачів проектів Вікімедіа слід вказувати заявникам у своїй анкеті?
В: Усі імена користувачів, якими користується заявник для внеску до проектів Вікімедіа. Якщо іменем користувача користується хтось іще, це варто вказати в заявці. Не варто вказувати не використовувані облікові записи. У будь-якому випадку, заявники не зобов'язані вказувати усі облікові записи, які їм належать чи використовуються ними для редагування.
П: Чи можуть заявники вказувати посилання на сторінки інших веб-сайтів як підтвердження своїх відповідей?
В: Так, це заохочується, особливо у відповідях на запитання, пов'язані з цінністю для спільноти. Однак посилання на сайти вікі та інші мають бути подані з чітким описом залученості і внеску заявника. Під час розгляду заявок рецензенти братимуть до уваги усю доступну їм відповідну інформацію.
П: Як багато заявники мають написати, коли дають відповідь на запитання?
В: Достатньо, щоб відбирачі мали ясну картинку про заявника — настанови щодо того, що писати, подані у критеріях Фази 2. Прийнятна довжина відповіді різниться для різних заявників і залежить від того, що вони є показати. Більшості заявників достатньо буде трьох-п'яти середніх абзаців відповіді на кожне запитання. Рецензенти не очікують отримати дисертацію, але занадто короткі відповіді навряд чи будуть достатніми для розкриття заявки. Отримувачі попередніх стипендій публікували свої заявки на metawiki, ви можете скласти за ними уявлення про те, як ваш текст має виглядати.
П: Чи можна відомим/авторитетним користувачам оминути запитання щодо їх участі у проектах Вікімедіа?
В: Ні. Чим більший внесок, тим, зазвичай, довші мають бути відповіді, а не коротші чи й узагалі без них. Щоб було чесно, від усіх заявників очікується докладання зусиль при відповідях на запитання згідно з критеріями відбору Фази 1.
П: Чи можуть заявники редагувати свої заявки після подачі?
В: На жаль, ні. Рекомендується, щоб заявники робили уважно готували чернетку своєї заявки і впевнювалися, що вони сказали усе, що треба, перед подачею. Однак додаткову інформацію заявники можуть подати на wikimania-scholarshipswikimedia.org, звідки член Стипендійного комітету чи працівники Фонду Вікімедіа додадуть нову інформацію до заявки користувача. Будь ласка, не подавайте заявку двічі; це створює багато додаткової роботи рецензентам.
П: Чи є хтось, хто допоможе мені написати мою заявку?
В: На жаль, Стипендійний комітет та організатори не можуть відповісти на всі запитання щодо індивідуальних заявок. Натомість, загальні запитання щодо процесу ви можете писати комітету на wikimania-scholarshipswikimedia.org.
Q: I am about to complete my application, will I receive an acknowledgement or confirmation email?
A: Applicants should see an on-screen confirmation of their submitted application once they hit the last submit button. They may not receive any emails.
Розмір стипендії та процес повернення
П: Які витрати покриває стипендія Фонду Вікімедіа?
В: Повна стипендія Фонду Вікімедіа покриватиме витрати на проїзд особи туди-назад, організований туристичним агентством Фонду Вікімедіа, спільне проживання до 6 ночей, організоване Фондом Вікімедіа, і вартість реєстрації на конференцію. Зверніть увагу, що деякі прийоми їжі (ланчі і фуршети) входять у плату за реєстрацію на конференцію. Часткова стипендія Фонду Вікімедіа покриватиме витрати лише на спільне проживання та реєстрацію на конференцію.
П: Які витрати не покриває стипендія Фонду Вікімедіа?
В: До витрат, які не покриваються, належать будь-які випадкові витрати (новий паспорт, путівники, адаптери, одяг тощо), локальне перевезення під час конференції (окрім трансферів з/до аеропорту), витрати на супровід родичів і друзів та усі витрати, пов'язані з будь-яким відпочинком не в дати проведення конференції. Будь ласка, зауважте, що деяке харчування забезпечується впродовж конференції. Фонд Вікімедіа у загальному випадку не відшкодовує вартості отримання візи (див. сторінку Як дістатися) чи витрати на харчування поза місцем проведення конференції — винятки можуть бути зроблені за запитом.
П: Як Фонд Вікімедіа буде оплачувати витрати отримувачів стипендії? Надсилатиме їм гроші? Відшкодовуватиме?
В: Фонд Вікімедіа буде платити прямо за конференційний збір, проїзд і спільне проживання. Для замовлення транспорту заявники мають скористатися службою бронювання, яка співпрацює з Фондом Вікімедіа. Транспорт до і від аеропорту (і в країні проживання, і в країні конференції) Фонд відшкодує отримувачам стипендії за запитом.
П: Чи можуть отримувачі стипендії Фонду Вікімедіа робити власні бронювання проїзду і подавати запит на відшкодування?
В: Ні, за умовами подання заявки всі заявники повинні погодитися на користування службою бронювання, яку надасть Фонд Вікімедіа.
П: Коли мені слід реєструватися на Вікіманію?
В: Люди, яким буде надано стипендію, отримають спеціальний код для реєстрації на конференцію. Усі остаточні рішення щодо стипендій Фонду Вікімедіа мають бути оголошені на початку травня (див. Важливі дати; у разі затримки сторінку буде оновлено). Не рекомендується реєструватися до того, як заявники отримають остаточне рішення щодо своєї заявки.
П: Чи буде Фонд Вікімедіа допомагати з отриманням візи?
В: Усім отримувачам стипендії, яким потрібна віза для відвідання конференції, буде надано лист-запрошення (див. Як дістатися). Ми очікуємо, що люди будуть самостійно зв'язуватися із консульством чи посольством у своїй країні або з візовими центром і платити відповідну плату. Якщо оплатити візовий збір складає труднощі, Фонд відшкодує цю витрату.
Стипендії організацій Вікімедіа
П: Які інші організації Вікімедіа надають стипендії на участь у Вікіманії?
В: Цей список організацій, які надають стипендії, неостаточний. Див. повний список на Стипендії організацій Вікімедіа.
П: Чи треба заявникам, що зацікавлені і в стипендії Фонду Вікімедіа, і в стипендії від іншої організації Вікімедіа, подаватися двічі?
В: Залежить. Деякі організації Вікімедіа використовуватимуть заявки на стипендію Фонду Вікімедіа для відбору своїх отримувачів; у цьому випадку надсилати додаткову заявку прямо організації Вікімедіа не буде потреби. Однак інші організації Вікімедіа вимагають окремої заявки. Див. Стипендії#Стипендії організацій Вікімедіа для детальнішої інформації.
П: Якщо організація Вікімедіа вимагає окрему заявку, який кінцевий термін її подачі?
В: Це залежить від організації Вікімедіа, про який ідеться — див. Стипендії#Стипендії організацій Вікімедіа.
П: Хто має право подавати заявку на стипендію від організації Вікімедіа?
В: Більшість організацій Вікімедіа буде надавати стипендії особам, які мають до них відношення, наприклад, тим, хто має внесок до проектів Вікімедіа мовами, які цікавлять цю організацію, або проживає у країні її базування. Див. Стипендії#Стипендії організацій Вікімедіа для деталей.
П: Як організації Вікімедіа вирішують, хто отримає їхні стипендії?
В: Остаточні рішення по успішних заявках зазвичай виносяться самими організаціями. Якщо організація використовує заявки на стипендію Фонду Вікімедіа (див. вище), вона може використати як відправну точку огляди, зроблені стипендійним комітетом. Організації, які не використовують ці заявки, будуть провадити власні огляди і процес відбору не залежно від стипендійного комітету і Фонду Вікімедіа.
П: Як ці стипендії інших організацій Вікімедіа відрізняються від стипендії Фонду Вікімедіа?
В: Вони зазвичай покривають ті ж самі чи подібні витрати, але це залежить від конкретної організації — див. Стипендії#Стипендії організацій Вікімедіа.
Якщо тут немає відповіді на Ваше запитання, будь ласка, напишіть на wikimania-scholarshipswikimedia.org або залиште повідомлення на Talk:Scholarships.